פתרונות אחסון למטבח: 3 רעיונות מקוריים שתוכלו להכין בעצמכם

כשאנחנו עובדים במטבח, אנחנו רוצים שהעבודה כמה שיותר יעילה וחכמה. מטבח שיש בו חללי אחסון טובים ויעילים, יאפשר שליפת מגוון כלים חפצים ומוצרים להם אנו זקוקים כדי להכין ארוחות טובות, תוך התנהלות נכונה ופרקטית במרחב. הזמן היקר והמוגבל שלנו – דורש פתרונות אחסון חכמים. לכן אנחנו רוצים שסידור המצרכים מהסופר יהיה קל, שחיתוך פרודוקטים יעשה בקלות, ושליפת כלי המטבח – החל ממחבתות וסירים עד קערות או מיקסרים – תהיה נוחה.

אם חסרים לכם חללי אחסון במטבח: יש כמה פתרונות חכמים שיעזרו לכם להנות מחללי אחסון מקוריים ויצירתיים, אותם תכינו במו ידיכם. אז איזה פתרונות קיימים?

הנה כמה רעיונות 'עשה זאת בעצמך', שיהפכו כל מטבח, לפרקטי:

מתקן ייבוש כלים מתריסים

מצאתם תריסי עץ ישנים? מעולה! תריסים ישנים מעץ יכולים לשמש כלי נהדר לייבוש כלים. מטבחים ישנים או קטנים לא תמיד מציעים מקום לייבוש כלים. תריס שמותקן כמו מדף מעל הכיור, יהווה אלמנט מצוין לייבוש כלים, וגם יראה נפלא בכל מטבח.

פתרונות אחסון למטבח: 3 רעיונות מקוריים שתוכלו להכין בעצמכם

מתקן לגליל נייר וסלים חד פעמיים לפירות וירקות

כולנו מכירים את גליל הנייר הסופג שעוזר לנו לספוג אוכל משמן ומים. אבל הגליל הזה, עד כמה שהוא יעיל, יכול להפוך למעיק אם לא נמצא לו מקום פרקטי ונוח. כדי לתלות גליל נייר במקום נוח, כל מה שצריך זה חבל ושני מסמרים אותם תקבעו לקיר. את החבל מותחים וקושרים למסמרים, ועליו משחילים גליל חדש, בכל פעם שגליל נגמר. כך אפשר להחליף גליל נייר בקלות ולהנות ממתקן שימוש וקומפקטי.

קניתם אבוקדו ברשת? רכשתם תפוחי אדמה ברשת? הרשת שנותרה מאחור, לא צריכה להגיע מיד לפח. רשת של פירות וירקות יכולה להציע דרך חד פעמית ויעילה לאחסון ירקות ופירות. סלי הרשת בתוכם מגיעים המוצרים, תשמש סלי אחסון חד פעמיים שישרתו אתכם לשבוע לפחות!. תלו את הסלים הריקים על מסמר או על וו והכניסו לתוכם פירות וירקות שתרצו לאחסן מחוץ למקרר. כך הפירות והירקות הטריים יהיו זמינים עבורכם בסלסלה במטבח.

דלפק בהרכבה אישית

כידוע, לכל אחד ואחת מאיתנו יש מטבח בגודל שונה, לכן לא תמיד אפשר למצוא מתקנים מתאימים לאחסון ועבודה. כדי להכין לעצמכם משטח עבודה עם חללי אחסון, אפשר לבחור משטח עץ בנפרד אותו תניחו על כוורות או יחידת אחסון בתוכה אפשר לאכסן כלי מטבח. התוצאה: משטח עבודה שמחובר (בהברגה) אל יחידת אחסון המכילה את כל הכלים הנחוצים לכם לעבודה יעילה.

לסיכום

ליצירתיות אין גבול! ואתם יכולים לסדר ולאבזר כל פריט במטבח שלכם בצורה פרקטית, באמצעות חללי אחסון חכמים ואביזרים שאפשר למצוא בכול בית. אז זה הזמן ליצור, לקבל רעיונות ולהפוך את המטבח שלכם למקום שכיף ונוח להיות בו.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות