מעצבים דרך המחשב: פוטושופ, אינדיזיין ואילוסטרייטור – הכול על תוכנות העיצוב של Adobe

עיצוב גרפי הוא בין המקצועות הבולטים ביותר מזה שנים. מקצוע מבוקש תמיד, אשר התקדם והתפתח בהתמדה עם השנים, במקביל להתפתחות עולם הטכנולוגיה. זאת, בעיקר סביב נושא העיצוב באמצעות המחשב. שם בולט במיוחד בנושא זה, היא חברת אדובי, עם הכלים השימושיים שהיא מציעה למעצבים גרפיים. מהם הבולטים שבהם? מה הם מאפשרים לעשות? וכיצד לומדים זאת באופן מסודר?

פוטושופ

פוטושופ היא אולי התוכנה הידועה ביותר בהקשר זה. גם מבין מוצרי חברת אדובי וגם בכלל. זו היא תוכנת עריכה גרפית, עם יכולות מתקדמות מאוד, עריכת שכבות שונות בתמונה, יכולות הפעלת פילטרים שונים ועוד שורת כלי עזר מובנים רבי אפשרויות. מי שיעברו קורס פוטושופ ילמדו את הבסיס לעריכת תמונות במחשב ויתחילו היישר מתוכנה זו, שהיא גם מתוחכמת מאוד וגם נפוצה בקרב מקצוענים. מדובר בקורס שעשוי להיות באורך של עשרות שעות בודדות וברמות שונות – למתחילים, למתקדמים או קורס שכולל את כל הרמות. בקורסים אלה לומדים ומבינים מושגים ותפיסות בסיסיות בעיצוב גרפי, לומדים את התוכנה הספציפית (פוטושופ במקרה זה), מתרגלים שימוש בה ועוד.

אדובי אילוסטרייטור

Adobe Illustrator היא תוכנה לטיפול בגרפיקה וקטורית. למי שלא מכיר, מדובר בשיטת גרפיקה מיוחדת, שאיננה מבוססת על ציור פשוט בפיקסלים. כתוצאה מכך, בגרפיקה וקטורית ניתן להגדיל תמונות מבלי לקבל אפקט “מפוקסל” ומטושטש. לכן, זהו כלי חשוב מאוד למקצועני עיצוב גרפי. הוא נדרש בעיקר בתחומים שבהם הגדלה והקטנה כזו של תמונות חיונית, כגון עיצוב פוסטרים.

 

 

כלים נוספים

אדובי מציעה לא מעט כלי עזר נוספים למעצבים גרפיים, כגון אדובי אנימייט (ליצירה של אנימציה וקטורית), אדובי דימנשן (ליצירת מודלים תלת-ממדיים) ואדובי פוטושופ לייטרום (כלי לעיבוד תמונות דיגיטליות). אגב, החברה עוסקת לא רק בעיצוב גרפי בפני עצמו. היא מספקת גם פתרונות תוכנה בתחומים שונים, שחלקם  קרובים לעולם העיצוב הגרפי. למשל תוכנת עריכת הוידאו אדובי פרמייר פרו (Adobe Premiere Pro), תוכנת הוצאה לאור שולחנית בשם אדובי אינדיזיין (Adobe InDesign) וערכת הפיתוח פלקס (Flex).

עוד על אדובי

חברת Adobe פעילה בתחומים אלה משנת 1982 והיא הפכה כאמור, לאחת החברות הבולטות ביותר בתחום התוכנות לעיצוב גרפי. מקצוענים שעוסקים בכך לא יכולים שלא להכיר את מוצריה, לפחות באופן בסיסי. זו היא חברה ותיקה, יציבה וחזקה מאוד, אשר גם נסחרת בבורסה. פירוש הדבר, שהשקעה בלימוד מוצריה, היא השקעה בטוחה יחסית, אשר תשרת אתכם נאמנה לשנים רבות. אגב, אדובי היא גם מי שעומדת מאחורי פיתוח פורמט הקבצים PDF. פורמט זה נהפך עם השנים לסטנדרט נפוץ מאוד והוא עדיין בולט מאוד בשטח. בעקבות זאת, סביר שעל המחשב שלכם כבר מותקנת תוכנה אחת לפחות של החברה – אדובי אקרובט, עבור קריאת קבצים מסוג זה.

כמה מילים על עברית ואנגלית

לאדובי יש נציגות מקומית בישראל ובעקבות זאת, יש גם התאמה טובה לשפה העברית. הדבר מסייע כמובן לעבוד עם תוכנות אדובי, אם כי תמיד טוב וחשוב ומומלץ, להיות מיומנים גם באנגלית. זאת, פשוט משום שיש קהילת משתמשי אדובי ענקית ברחבי העולם ואנגלית היא השפה העיקרית אשר מחברת אותם. בכל שאלה, סיבוך או התלבטות, ייתכן מאוד שתמצאו פתרון באינטרנט, בשפה האנגלית. זאת, הן במהלך לימודים, תרגול או עבודה.

לסיכום

לכל מי שמתעניין בלימודים בתחום העיצוב הגרפי ובפרנסה בתחום זה, כדאי מאוד להכיר את מוצרי חברת אדובי. נקודת ההתחלה המומלצת, היא לאתר ולקחת קורס טובים.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות