מאירים את הבית: איך נכון לבחור גופי תאורה?

בחירה של גופי תאורה הוא חלק בלתי נפרד מיצריה של חלל מעוצב, וזאת מתוך מטרה להאיר ואף להתאים אותו לצרכים הנדרשים. בנוסף, כאשר לוקחים בחשבון כי תאורה קובעת את הטון מבחינת האווירה בבית, אין ספק כי תהליך הבחירה עשוי להיות מורכב ואפילו מבלבל למדי. בשביל לסייע לכם להאיר את הבית, בחרנו להציג את כל הטיפים החשובים ביותר לטובת בחירה נכונה של גופי תאורה שישלימו בצורה מושלמת את העיצוב של הבית. מוכנים? בואו נתחיל!

תכנון מוקדם

התחשבות בגודל החלל הוא חלק בלתי נפרד וחשוב מאוד בתהליך של בחירת גופי תאורה. על מנת לקבל החלטה, מומלץ קודם כל למדוד את החלל שבו אתם עתידים להתקין את גוף התאורה, וזאת מתוך מטרה להוביל לבחירה מדויקת אשר גם תספק יכולת לבחור את עוצמת התאורה ואף לשלב את התאורה הנבחרת באופן שלא משתלט יתר על המידה. אם אתם מתלבטים לגבי בחירה של תאורה לבית, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע אשר יסייעו לכם לבצע את התהליך בצורה נכונה ומדויקת המותאמת באופן מושלם לגודל של החלל.

גווני תאורה

כאשר בוחרים תאורה, צריך לקחת בחשבון לא רק את העיצוב עצמו אלא גם את הגוונים של האור. נהוג לסווג את האור לשלושה גוונים מרכזיים: גוון צהבהב, גוון לבן קר וכן גוון לבן. לאחר שהגדרתם את מיקום הרהיטים כמו גם האקססוריז, תוכלו להחליט מהי עוצמת האור ובאיזה גוון. בחדר המטבח ובאזור אחסון כמו למשל קלפה לאחסון עדיף לבחור בגוון עם גוון קר יותר בצבע הלבן ואילו בחדרי השינה והסלון בגוון חם יותר בצבע צהבהב.

 

 

קביעת קונספט העיצוב

בחירה של גופי תאורה צריכה להתבצע בהתאם לקונספט העיצוב הנבחר. אם בחרתם למשל לעצב את הסלון בסגנון בוהו שיק, העדיפו לבחור בגופי תאורה טבעיים המשלב חומר גלם טבעי כמו ראטן או קש ואילו מדובר בעיצוב מודרני, העדיפו בגוף תאורה המשלב אלמנטים עם חומרי גלם כמו נירוסטה או מתכת. אם אתם מתלבטים לגבי קונספט העיצוב, כאן תוכלו למצוא מדריך המפרט אודות סגנונות העיצוב הבולטים, וזאת מתוך מטרה למקד את עצמכם בתהליך הבחירה.

שילוב בין מספר סוגים של תאורה

על מנת להכניס עומק לחלל אבל גם להאיר אותו בצורה נכונה, העדיפו לשלב בין תאורה של תקרה לבין תאורה עומדת. בחירה של גופי התאורה תתבצע בהתאם לגודל של החלל וכן תוך שימת דגש על ניצול של האור הטבעי, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מרחב שהוא גם מואר אך גם משמש לטובת הגדרה של מוקדי ההארה. בחדר הסלון כמו גם בשינה העדיפו לבחור בגופי תאורה מרשימים ואילו בחדרים קטנים יותר כמו למשל שירותים, אפשר בהחלט לבחור בגוף תאורה סולידי.

תאורה נסתרת

אחד מהטרנדים החמים בעולם התאורה כולל שימוש בתאורה נסתרת שיכולה להתאים מאוד לחדרים קטנים, כמו למשל המטבח או חדר עבודה. תאורה נסתרת מאפשרת לכם לרכוש תאורה אותה ניתן להתקין בתוך הקיר ובכך לא רק לנצל את המרחב של הבית אלא גם להאיר בצורה נכונה על מוקדים שונים, כמו למשל פינת האוכל.

לסיכום

רכישה של גופי תאורה לבית היא רכישה בעלת השפעה אדירה גם על האווירה אותה אתם רוצים ליצור וגם על היכולת להאיר את החלל. בשביל לבחור בצורה נכונה, רצוי לקרוא היטב את הטיפים אותם הצגנו לכם כאן ואף להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום, כל זאת מתוך מטרה להשקיע את הכסף בחוכמה ולהוביל לעיצוב מדויק אך גם פרקטי.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות