מעצבים את הנוער בישראל: הכירו את האחים איל, משה ורפי אדרעי מעמותת אחינועם שדואגים לקידום הנוער בסיכון בארץ

קידום בני נוער בסיכון מהווה חלק בלתי נפרד מהפעילות הענפה של עמותת אחינועם אותה הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי. למעשה, מזה שנים ארוכות שהעמותה מקדמת את בני הנוער באמצעות איתור ויצירת קשר, כל זאת מתוך מטרה לאפשר להם לשנות כיוון ואף לשפר את איכות החיים, וזאת למרות הנסיבות והאתגרים שלא פעם חוסמים אותם מלהגשים את עצמם. עמותת אחינועם מעצבת את פני דור העתיד, ועדות לכך ניתן למצוא בהצלחה האדירה של בוגרי התוכניות כמו גם התמיכה לה היא זוכה מצד גורמי הרווחה והרשויות.

קידום נוער בסיכון בישראל – כל מה שצריך לדעת אודות עמותת אחינועם

העמותה נוסדה בשנת 2019 על ידי האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי, וזאת מתוך מטרה ליצור בעבור נוער בסיכון הזדמנות שווה להגשמה עצמית, וזאת על ידי קידום אישי המתבצע בהתאם לתוכנית הנבנית בהתאם ליכולת האישית ותוך שימת דגש על ליווי שמתחיל בגיל 16 ונמשך עד לגילאים בוגרים יותר, כל זאת בליווי אישי המתבצע מצד המתנדבים כמו גם המייסדים אשר מלווים את בני הנוער שאינם מוכרים לרשויות הרווחה ומוגדרים כנוער בסיכון. התוכנית הזו מתבצעת בפריסה ארצית ותוך התמקדות באזורי הפריפריה, כאשר לכל אורך הדרך מספקת העמותה לבוגרי התוכנית ליווי אישי וכן יוצרת בעבורם חשיפה לתחומים שונים בחינוך, צבא, תעסוקה כמו גם אקדמיה.

 

 

לא משאירים אף ילד מחוץ לכיתה

חלק מהותי מתהליך של קידום הנוער בסיכון בארץ מתבצע על ידי תוכנית בשם "לא משאירים אף ילד מחוץ לכיתה" שהתחילה בתקופת הקורונה, ונמשכת עד לימים אלו ממש. במסגרת התוכנית אוספת העמותה בסיוע של מתנדבים מחדשים מחודשים כמו גם חדשים ומחלקת אותם לבני נוער בסיכון כמו גם מעוטי יכולת, כל זאת מתוך מטרה לאפשר להם להמשיך את שגרת הלימודים גם בעידן שבו למידה מרוחקת הפכה לחלק בלתי נפרד משגרת החיים. תוכנית זו היא תוכנית שמתבצעת למען יצירה של שווין הזדמנויות בתחום החינוך, ולאור ההצלחה רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי עתידים לקדם את התוכנית לערים נוספות, וזאת כחלק מהבנה כי מדובר בפרויקט חשוב מאוד שמסייע מאוד לבני הנוער ליצור הזדמנויות בעולם החינוך שרק הולך ומתפתח בחסות הטכנולוגיה.

תוכניות ליווי ארוכות טווח גם בפריפריה

עמותת אחינועם אותה הקימו האחים רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי פועלת לטובת קידום הפריפריה באמצעות תוכניות ליווי ארוכות טווח, כאשר בוגרי התוכניות מצליחים להגשים את עצמם ואת השאיפות המקצועיות באמצעות ליווי אישי שמתבצע מגיל הנעורים ונמשך עד השתלבות בשוק התעסוקה. קידום הפריפריה מהווה את מטרת העל שלשמה הוקמה העמותה,  ועל כן ניתן בהחלט לומר כי מדובר בעמותה שמצליחה לבסס את שמה גם בפן החברתי אבל גם בפן הרווחה, כחלק מקידום שנועד לסייע לדור העתיד של מדינת ישראל להצליח, וזאת למרות הנסיבות, האתגרים והקשיים עמם הם מתמודדים.

לסיכום

האחים לבית משפחת אדרעי – רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי הקימו את עמותת אחינועם לפני שנים רבות ומאז מצליחים בהצלחה יתרה לקדם את האגנ'דה החברתית שנועדה להוביל לצמצום הפערים בחברה הישראלית. לא משאירים אף ילד מחוץ לכיתה לצד תוכניות קידום אישית הן אלו שהופכות את העמותה לבעלת חשיבות והשפעה אדירה על המרקם החברתי של מדינת ישראל, כל זאת בהתנדבות מלאה ועם מוטיבציה להצלחה.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות