שולטים באור: התקנת וילון חשמלי לבית נעים, מואר ומוצל לפי הרצון שלכם

וילונות חשמליים הם בין האלמנטים הבולטים ביותר, בכל הנוגע לפיקוד חשמלי ואוטומציה בבתים. וילונות מסוג זה, משפרים את נוחות השליטה על התאורה במבנה. הם גם מהווים חלק מהעיצוב שלו כמובן וחשוב לזכור, שווילונות תופסים מקום רב יחסית בחלל החדר, מהבחינה הוויזואלית. אלה כמה דברים שכדאי לדעת על מוצרים מיוחדים אלה:

התקנה פשוטה ומהירה

התקנת וילון חשמלי איננה דבר מסובך מדי. ישנו מבחר רחב של אפשרויות לבחור מהן, כולל ברמה הטכנית. כך שישנו פתרון זמין, לכל דרישה נפוצה לגבי הווילונות שדרושים. באופן כללי, מדובר במנגנוני וילון רגילים, להם מוסיפים מנגנון הנעה חשמלי וניתן להוסיף לכך גם שליטה מרחוק. השליטה מרחוק עשויה להיות חוטית או אלחוטית. ישנו אפילו חיישן שמש שניתן לרכוש, אשר מאפשר לכוון את מצב הווילונות באופן אוטומטי, תוך התאמת רגישות המערכת לאור. חיישן כזה, ניתן למקם על אדן החלון או על החלון עצמו, באמצעות כוסית וואקום.

היתרונות שמתקבלים

וילון חשמלי עשוי לספק לכם את התועלות הבאות:

  • כיוון התאורה – יכולת לכוון את התאורה בחדר באופן מתקדם מהרגיל. כולל כאמור, התאמה אוטומטית לתנאי התאורה החיצוניים.
  • ויסות טמפרטורה – באמצעות וילונות מסוג זה, קל יותר לשמור על טמפרטורה נוחה בתוך הבית.
  • אבטחה משופרת – ניתן לכוון את המערכת, כך שרוב הזמן הווילונות יהיו סגורים. כך לא תשכחו אותם במצב פתוח כאשר אין בכך צורך ותצטמצם יכולת גנבים לצפות לתוך הבית.
  • פרטיות משופרת – הווילונות במצבם הסגור גם משפרים את פרטיותכם בפני מי שמסתכל על הבית מבחוץ.
  • שדרוג ערך הנכס – וילון איננו דבר יקר או יוצא דופן. וילון חשמלי לעומת זאת, הוא סיפור שונה לגמרי. זהו מסוג הדברים אשר מספקים שדרוג של הנכס, אשר יתבטא בהמשך אם תמכרו או תשכירו את הדירה.

 

 

עוד כמה נקודות מעניינות

  • סוגי מנועים שונים – וילונות אלה עושים שימוש במנועים קטנים ופשוטים יחסית. עם זאת, המנועים עשויים להיות שונים מבחינות טכניות רבות, בהתאם לתריס. למשל בהתאם למשקל התריס שיש להרים ולהוריד.
  • מראה חיצוני שתלוי בכם – כשם שניתן לבחור את מראה הווילון עצמו, כך ניתן לבחור עד כמה יראו או לא יראו, את מנגנון ההנעה שלו. הוא יכול להיות גם מוסתר לגמרי בתוך הקיר.
  • מקל על שומרי שבת – תודות להפעלה האוטומטית, אשר ניתן להגדיר מראש.

עוד על אוטומציה

במסגרת מה שמכונה מערכות בית חכם, ניתן לנהל מנגנונים כאלה באופן מרכזי ומתוחכם למדי. לא מדובר רק על וילונות, אלא גם על תאורה, תריסים, פרגולות, שערים, אינטרקום, מערכות אזעקה ועוד.  כל הרכיבים האלה מודולאריים, כך שניתן לחבר אותם הדרגתית למערכת כזו. כלומר, בהתקנת וילון חשמלי אין צורך שתרכשו "מערכת בית חכם" שלמה. במקביל, תוכלו לרכוש וילון כזה ולאחר מכן מוצרים חשמליים נוספים כגון שער חשמלי. מערכות קיימות אחרות כמו תאורה, תוכלו לשדרג לגרסה בשליטה חשמלית. אגב, היכן שישנה שליטה חשמלית כזו, הדבר אינו צריך לבוא על חשבון היכולת להמשיך ולהפעיל ידנית. השדרוג עצמו קל ומהיר יחסית. היבט חשוב מאוד בנושא זה, הוא היכולת להגדיר מראש תסריטי הפעלה שונים. למשל, להגדיר במערכת שהווילונות החשמליים בחדר מסוים, יהיו סגורים קבוע בשעות אור מסוימות. אולי בגלל שבאותם שעות וימים אתם נוהגים לישון שנת צוהריים, דווקא באמצע היום.

לסיכום

כדאי לשקול להתקין בבית וילונות מסוג זה. זאת, במיוחד אם אתם מתעניינים בכיוון הכללי של "בית חכם" ומוצריו השונים.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות