בכל צבעי הקשת: מעצבים את הבית לפי צבעים

כולנו רוצים לעצב את הבית לפי המגמות והטרנדים הנכונים. אם לפני שני עשורים עיצוב מודרני תעשייתי היה נכון, ולפני עשור עיצוב כפרי או ים תיכוני היה הדבר האטרקטיבי ביותר. נראה שבשנת 2022 בחירת צבע שישלוט במרחב או צבע אחיד לכל חלל, נראית נכונה.

היכולת להגדיר חללים לפי צבעים היא לא ממש חדשה, אלא מגיעה מבתים אנגלים או הודים, בתים בהם תמצאו חדרים שלמים מעוצבים בגווני צהוב, תכלת, כתום, כחול ושאר צבעים. בבתים כאלה תמצאו תמונות בצבע אדום במגוון סגנונות, כמו תמונות אדומות בחדר לבן מאוד שנותנות קונטרסט לקיר. אז איך נעצב את הבית לפי צבעים? הנה מספר טיפים:

הגדרת צבע לכל חדר

כדי להתחיל במלאכה, יש לבחור צבע מתאים לכל חדר בבית, כמו צהוב לחדר עבודה שמאפשר ערנות, סגול לילך לחדר ילדות, כחול טורקיז לטרקלין או לפינת אוכל, וכדומה. כדאי לשלב בצבעי הקיר טפטים או מדבקות קיר שאפשר להדביק לרוחב הקירות, או להשתמש בטכניקת צביעה בשבלונות כדי ליצר טקסטורה לקירות וגם כדי לתחום את הקיר בצבע נוסף.

איתור רעיונות לעיצוב

חפשו רעיונות טובים לצבעי קיר חדשים ומעניינים. כפי שהזכרנו, אפשר להשתמש בשבלונות או בטפטים לכיסוי הקירות, ואפשר ליצור תערובת צבעים מעניינת. כיום יש המון רעיונות לצביעת קירות. היכנסו לסרטונים ביוטיוב שעוסקים בטכניקות לצביעת קירות ובדקו מה תוכלו ליישם ומה מתאים לקונספט שבחרתם.

 

 

בחירת חפצי נוי מתאימים

עיצוב בית לפי צבעים אינו מסתכם רק בבחירת צבע, אלא גם בחפצים דקורטיביים ושימושיים שמתכתבים עם הצבע הנבחר, כמו ריהוט בגוונים של שמנת בחדר שצבוע צהוב, או ספות שחורות בחדר שקירותיו אפורים. בחרו תמונות בגווני אדום כדי לתת ניגוד בחדרים לבנים, כמו תמונות שתלויות על קיר לבן בחדר שיש בו שטיח לבן, ספות בהירות ופסלונים בגווני לבן.

בחדרים בגווני כחול וטורקיז כדאי להוסיף ריהוט וחפצים בגוונים דומים, אבל גם להוסיף נגיעות של חפצים כסופים או זהובים, כמו מפת שולחן מזהב עבור שולחן פינת האוכל, או פמוטים מכסף שיונחו על שידה שנמצאת במבואה.

התמונות שתתלו על הקיר גם הן צריכות להתכתב עם המרחב, אפילו בנגיעות של צבע במסגרת או בתמונה עצמה. בין היתר אפשר לתלות יצירות כמו עבודת מקרמה בגווני שמנת בחדר לבן, ואפשר להוסיף תמונות משפחתיות ממוסגרות במסגרות לבנות על קיר שצבעתם בגוון כהה מאד ואפילו שחור.

לסיכום

כדי לעצב נכון ולהכין את המרחב לעיצוב: נסו לקבל השראה מתמונות באינטרנט, להבין את הטכניקות הנחוצות מסרטונים ולהכניס את הטעם האישי שלכם בבחירת ריהוט, צבע, מוצרי הטקסטיל ושאר אלמנטים שתכניסו למרחב. בהצלחה!

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות