עיצוב מטבח קטן: כך תוציאו הרבה מהמעט

אם יש לכם מטבח קטן, זאת ממש לא סיבה להתייאש. ממטבחים קטנים יוצא פעמים רבות, אוכל גדול. גם הסבתות המנוסות ביותר בישלו כמעט תמיד במרחבים מצומצמים במיוחד, ומטבח קטן יכול להיות מקום פרקטי ונוח, אם תעצבו אותו נכון.

אז כיצד מעצבים מטבח קטן?

כאשר אנחנו פונים לעצב כל מרחב – יש כמה פעולות שיעזרו לנו להתאים לחלל אלמנטים ולסדר אותם בצורה יעילה:

מדידות

מדדו את המטבח ובדקו מה הגודל האמיתי שלו. כך תוכלו לדעת איזה פריטים אתם יכולים להכניס למרחב, כמו למשל עגלת עץ שתהווה גם משטח עבודה, כוורות לאחסון כוסות וצלחות, או כל אלמנט אחר. באמצעות מדידת גובה המטבח תוכלו לדעת איזה גודל של מדפים תוכלו להתקין. כאשר אתם מתקינים מדפים, כדאי להתקין מדפים אמצעיים, תחתונים ועליונים על מנת לנצל את כל השטח המטבח עבור אחסון פריטים שונים הנחוצים לעבודה. מדידות יעזרו להבין איזה סוג וגודל של מכשירי חשמל אתם יכולים להכניס למטבח ואיפה יש חללים שאפשר לנצל.

עיצוב מטבח קטן: כך תוציאו הרבה מהמעט

סידור חפצים וציוד במרחב באופן יעיל

לאחר שביצעתם את המדידות והכנסתם את מכשירי החשמל הדרושים לכם לחלל, הגיע הזמן לבדוק כיצד אתם יכולים להתנהל במטבח בצורה יעילה. אחת הדרכים להתנהלות נכונה ופרקטית נעשית באמצעות התקנת משטחים במטבח.

זה נכון, במטבח קטן לא תמיד אפשר להתקין משטח נפרד עליו עובדים כמו אי למשל, אבל לעיתים קרובות אפשר להאריך את גודל משטחי העבודה בהוספת משטח נוסף, כמו למשל הוספת בוצ'ר או התקנה של משטח נוסף בסמוך לקיים. עוד ניתן להכניס למטבח שולחן אוכל קטן שיהווה שולחן אוכל ועבודה. באמצעות הרחבת משטחים: העבודה תהיה קלה ונוחה יותר.

שימוש בכל החלל הנתון

כפי שהזכרנו, כדי לעצב מטבח קטן באופן נכון, כדאי לבצע ניצול מירבי של החלל הנתון, גם של התקרה או של הקיר העליון ביותר. התקינו אלמנטים שנועדו להחזיק סירים ומחבתות כשהם תלויים מתקרת המטבח. מטרת התלייה הינה לחסוך במקום ובד בבד לאפשר עבודה יעילה יותר במרחב. תליית סירים ומחבתות תהפוך את העבודה להרבה יותר פרקטית ותאפשר שליפה מהירה של הכלים, שימוש פרקטי, שטיפה וייבוש בתלייה, תוך חסכון בזמן ובמקום אחסון.

התאמת תאורה

במטבח קטן אנחנו רוצים תאורה בהירה שתספק אור ותחושה של מרחב, לכן כדאי לבחור מנורות בהירות למטבח, אבל לא בפלורסנט שנותן תחושת ניקור. מנורות בעלות אור צהוב בהיר אפשר יכולות לתלות מעל משטחי עבודה ,וכדאי שהן יספקו אור רחב חזק. נסו להימנע מבחירת נורות עמומות מידי שעלולות להקטין את המרחב ולא לספק את התאורה הדרושה למרחב קטן. כך תיצרו אשליה של מרווח.

באמצעות ביצוע כל הפעולות שהזכרנו, אפשר כבר עכשיו לעצב את המטבח כמו שתמיד חלמתם, ולפעול ביעילות ופרקטיות, גם כשמדובר במטבח קטן.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות