תוספות בניה: למי זה מתאים – ואיך זה יכול לשדרג את הבית?

אם אתם שוקלים לבצע תוספת בנייה בבית ויש לכם לבטים בעניין, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. מה זה תוספת בנייה, איך היא תשדרג את הבית שלכם והאם צריך לקבל היתר? כל התשובות.

מה זה תוספת בנייה?

כשאנחנו מדברים על תוספת בנייה אנחנו מתכוונים למעשה לכל תוספת מכל סוג שהוא שמוסיפים למבנה הקיים, כזו שלא כלולה בתכנית המקורית. ברוב המקרים הכוונה היא לתוספות שמגדילות את שטח הבית או שמטרתן לענות על הצרכים המשתנים שלכם. כאן תוכלו לקבל מידע מקצועי בנושא תוספות בניה, אנחנו ממליצים לכם לעיין בזה לפני שאתם מתחילים בתהליך.

אחת הדוגמאות הנפוצות ביותר של תוספות בנייה כיום היא בנייה של ממ"ד בבתים שנבנו כשעוד לא הייתה חובה של ממ"ד. בנוסף לבניית ממ"ד יש עוד מגוון רחב של תוספות אופציונליות לבית, כמו בנייה חדר נוסף, מרפסת, השלמת מרפסת ועוד.

תוספת בנייה – האם זה מומלץ?

באופן כללי נוכל לומר שתוספת בנייה זה מהלך מומלץ ומבורך, במיוחד במקרים שבהם אין לכם את התקציב לרכוש בית חדש שיענה על הצרכים שלכם. לכן, במידה ויש לכם את האפשרות להוסיף חדר בבית, חדר ממ"ד, מרפסת או כל תוספת אחרת, הרי זה מבורך. נכון, מדובר אולי בעסק לא זול במיוחד, אך קחו בחשבון שלאורך זמן זה ישתלם לכם מפני שכשתמכרו את הבית תוכלו לגלם בעלות המכירה גם את התוספות.

 

 

איך תוספת בנייה תשדרג את הבית שלכם?

תוספת בנייה היא אופציה יעילה מאד שתסייע לכם לשדרג את הבית במהירות יחסית. לדוגמא, אם אתם גרים בבניין משותף ואין לכם מרפסת, תוכלו לרתום אליכם את שאר הדיירים וליזום פרויקט משותף של בניית מרפסות בבניין. אתם ודאי מבינים שזה גם ישדרג את הבית שלכם וגם יעלה את הערך שלו בעיני הרוכשים הפוטנציאליים שלכם.

בנוסף, אם תחליטו למשל שאתם רוצים לבצע תוספת בנייה של ממ"ד בבית, אתם גם מרוויחים עוד חדר שינה לילדים וגם הופכים את הבית שלכם למבוקש יותר. בעקבות המצב הביטחוני בישראל, רבים מרוכשי הדירות מבקשים לוודא שקיים ממ"ד בבית לפני הרכישה ומבטלים על הסף דירות שאין בהן ממ"ד. זו בדיוק הסיבה שבגינה בבנייה החדשה התקן מחייב בניית ממ"ד וזה לא עומד בבחינת בחירה של הלקוח.

האם צריך היתר לתוספת בנייה?

נפתח בשורה התחתונה – כל תוספת בנייה שמגדילה את שטח הבית, זה שמצוין בתכנית הדירה המקורית, מצריכה היתר בנייה. מדובר בתהליך לא קצר ועל מנת לקבל אותו באופן סופי תצטרכו לקבל היתר. מדובר בתהליך שאורך לפחות חודש, הוא יכול לקחת גם חודשים רבים. בהזדמנות זו חשוב לציין, אסור לעשות תוספת בנייה לפני שמקבלים היתר, מדובר בעבירה פלילית ואם הרשות המקומית תגלה את זה אתם צפויים לקנסות קשים בחוק.

את הבקשה להיתר תוכלו להגיש בעצמכם, אך מכיוון שמדובר בתהליך מורכב שמצריך לא מעט אישורים, תוכלו לשכור את שירותיו של אדריכל או מפקח בנייה שיבצע את זה עבורכם. כך תוכלו לדעת כל הזמן שהוא מלווה אתכם בתהליך ושכל האישורים מוגשים בזמן. בסופו של דבר, קחו בחשבון שמדובר בתהליך ארוך ואם אתם רוצים להקל על עצמכם במעט, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להיעזר בגורם מקצועי.

לסיכום

אין ספק שתוספת בנייה יכולה לשדרג את הבית שלכם ועם זאת, לפני שאתם רצים לתכנן את התוספת, חשוב שתדעו שאתם חייבים לקבל היתר בנייה.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות