ממשקולות ועד הליכונים: המדריך המלא להקמת חדר כושר ביתי

אם נמאס לכם לצאת בקור או בחום לחדר הכושר ואתם רוצים להקים אחד כזה בבית, קבלו את המדריך המלא להקמת חדר כושר ביתי.

התאימו את חדר הכושר לצרכים שלכם

חדרי כושר מסחריים וציבוריים משרתים מספר רב של מתאמנים עם נתונים שונים ומטרות שונות, כך שהם מכילים ציוד רב ושונה. כך תוכלו לבחור גם את המכשירים הנכונים והתאימים, מגוון רחב של הליכונים באתר מגה ספורט, נדבר על בחירת המכשירים בהמשך.

לא כך עם מכוני כושר ביתיים. מכיוון שאתם הם היחידים שמתאמנים, אולי אפילו מומלץ להתאים את חדר הכושר כך שיתאים למטרת האימון שלך. במקרה כזה, חשוב להתייעץ קודם עם מאמן כושר ולא לנסות לקנות מוצר שבסופו של דבר לא תשתמשו בו. אם הרצון העיקרי שלכם הוא לרדת במשקל, האופן שבו אתם מעצבים ומציידים את חדר הכושר שלכם יהיה שונה מאוד מהדרך בה אתם רוצים לפתח מסת שריר וחוזק. בחדר כושר ביתי המשמש זוגות או אפילו משפחות, בחרו בציוד המבוסס על קיבולת מירבית ליעילות מירבית באימון.

בחרו את הלוקיישן המתאים בבית

כאשר מקימים חדר כושר בבית, בחרו בחדר מרווח, אוורירי ובעל תקרות גבוהות. עם גודל החדרים הזמינים, כך גם האפשרויות. באופן אידיאלי, מומלץ להשתמש בחדר המדובר רק למטרה הזו. אם תתאמנו בחדר מלא בארגזים החוויה לא תהיה נעימה, לא תעודד התמדה, ואף עלולה לפגוע ביעילות ובבטיחות ההדרכה.

אם אין מקום פנוי, יש להקפיד להקצות מספיק מקום סביב מכשיר הכושר כדי להבטיח גישה נוחה ובטיחות תנועה נאותה. חשוב לזכור שאחד הדברים הקשים באימון הוא התמדה, וכאשר מקימים חדר כושר ביתי, יש התחייבות: הצהרה לעצמכם שאתם משקיעים זמן מוגדר באימון על בסיס קבוע. אי נוחות וחוסר נגישות הם בין הגורמים החשובים ביותר לחוסר התמדה. מצד שני, סביבת אימונים נעימה תעזור לכם להתמיד בה, גם לאחר שההתלהבות הראשונית תעבור.

בחרו את המכשירים המתאימים

הליכון – ישנם סוגים רבים של הליכונים חשמליים בשוק. יחד עם זאת, חשוב לדעת שיש הבדלים מהותיים בין הסוגים השונים, ולא כל הליכון מתאים לכל מטרה. כך, למשל, הליכון המיועד להליכה לא בהכרח מתאים לריצה. כמו כן, הליכון זול ופשוט יתקשה לעמוד בעומס המתמיד ובהלימות של צעדי הריצה של מתאמן כבד. לא בטוחים מה מתאים לכם? חלק מהחנויות מציעות השכרה חודשית של הליכון. כך תוכלו לראות מה עובד בשבילכם ובמה אתם נשארים לפני ביצוע רכישה גדולה. השוק התייצב ובהחלט ניתן לשדרג להליכון.

משקולות – באימוני כוח ועלייה במשקל יש חשיבות רבה לאימון משקולות. כדי לקבל את התמורה המלאה לכספכם ולהשאיר מקום להתקדמות, עדיף להשקיע במשקולות עם משקולות שניתן לשלוט בהן ולהתאמן לפי יכולתכם. כמו כן, כדאי לקנות תושבות שימושיות לחיבור ולניתוק, אחרת תבזבזו זמן אימון רב בהוספת וניתוק לוחות משקל.

מכשיר מתח – ישנם מספר סוגים של מוטות קשירה, כשהנפוץ ביותר הוא מוטות קשירה ניידים: מוטות קשירה טלסקופיים המשמשים לחיבור המסגרת ומוטות מתלה הממוקמים בצידה העליון של המסגרת. היתרון של המוצר השני הוא שניתן להתקין ולהסירו בקלות לפי הצורך ללא קידוח ו/או הברגה. מצד שני, הוא פחות יציב ויותר מוגבל מבחינת התנועות הנמרצות שהוא יכול לבצע.

לסיכום,

אם אתם רוצים להקים חדר כושר בבית אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר זה. הכי חשוב שתבחרו חדר נוח כדי שהאווירה בו תהיה טובה ומזמינה.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות