למה קובעים מזוזה בבית חדש?

בשעה טובה עברתם לבית חדש? ובכן, חלק בלתי נפרד מההכנות לחכות הבית חייבות לכלול את טקס תקיעת המזוזה. למעשה, קביעת מזוזה בבית חדש היא סגולה בעלת עוצמות רוחניות משמעותיות, גם בעבור ציבור שומרי המסורת אבל גם בעבור חילונים שרוצים להיכנס לדירה החדשה ברגל ימין. את המזוזה ניתן לתקוע באופן עצמאי או באמצעות רב, כאשר היום ניתן לבצע הזמנה של מזוזות איכותיות ומעוצבות בעלות כספית אטרקטיבית, כל זאת מתוך מטרה לנצל את הזמן המרגש הזה לטובת טקס עוצמתי המגלם בחובו את המצווה של תקיעת מזוזה, לטובת סגולה לבריאות, אריכות חיים ושלום בית.

רכישה של מזוזה – מבלי לצאת מהבית

אם עד לפני  מספר שנים קשה היה להשיג מזוזות מעוצבות אלא ניתן היה לבצע רכישה של מזוזה מסורתית בחנויות המתמחות בתחום, כיום ניתן לרכוש מגוון רחב של בית מזוזה בעיצובים שיכולים להתאים באופן מושלם לתהליך של עיצוב הבית ואף לשדרג את חנוכת הבית, כל זאת באמצעות התכנסות המתבצעת ביחד עם בני המשפחה והקרובים הקרובים. המחיר המצוין של המזוזות כמו גם היכולת לבצע משלוח עד הבית הופך את הפעולה לקלה ופשוטה יותר מאי פעם, כל זאת מתוך מטרה לקיים את המצווה ואף לחזק את האמונה כי בזכות תקיעת המזוזה בני הבית יזכו לברכה לפרנסה, בריאות וכן זוגיות טובה, ניתן לבצע השקעה כספית משתלמת ובכך להוביל ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי הן באמצעות התקנה של מזוזה יפה ומעוצבת אבל גם כזו שנבדקה בקפידה, כל זאת מתוך מטרה להניב בעבורכם השקעה כספית אשר מגולמת בתהליך של קביעת המזוזה, בין אם אתם מבצעים את ההתקנה בעצמכם או באמצעות הזמנה של רב.

 

 

חנוכת בית – הזדמנות מצוינת לסגולה רוחנית

ההחלטה לגבי קיום של חנוכת בית מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם לקבל סגולה רוחנית עוצמתית, כל זאת במסגרת של תקיעת המזוזה אותה ניתן כאמור להזמין דרך האינטרנט. כאן תמצאו חמישה רעיונות מקוריים לחנוכת בית אשר תשאיר לכם ולאורחים שלכם טעם של טוב, ואף תאפשר לכם לנצל את ההתכנסות לטובת יצירה של זמן איכות. במידה ואתם יהודים מאמינים, אפשר לנצל את האירוע לטובת יצירה של זמן איכות אשר מאפשר לכם לחגוג את המאורע ואף להוביל ליצירה של דף חדש ומרגש בחייכם, כל זאת בליווי של בני המשפחה והחברים הקרובים לצד הזמנה של רב אשר יתקע את המזוזה ואף יכול להעביר דרשה אשר תחזק את הרוחניות שלכם.

איך קובעים מזוזה?

המזוזה נמצאת בכל פתח של בית יהודי, וזה סימן ההיכר של העם היהודי מזה כמאות שנים. המזוזה שומרת גם ביום וגם בלילה על בני הבית, כאשר בתוך הבית יש קלף אמיתי שכותב סופר סת"ם אשר מדברים על אהבת השם כמוג ם מצוות השם. את המזוזה קובעים בצד הימני של הדלת לכיוון פנים הבית, כאשר חשוב לוודא כי המזוזה עומדת ישירה. נהוג לברך "ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותו וציוונו לקבוע מזוזה". את המזוזה ניתן להדביק באמצעות דבק דו צדדי או מסמרים, כאשר אפשר בהחלט לנצל את האירוע הזה לטובת יצירה של מענה המגיע לידי ביטוי באמצעות התקנה של מזוזה המתבצעת במסגרת של חנוכת בית, רגע לפני הכניסה לבית החדש.

לסיכום

בראי היהדות יש להתקנה של מזוזה חשיבות גדולה, בייחוד על רקע הסגולה המיוחסת למזוזה בכל הקשור לשמירה על בני הבית מבחינה בריאותית, פרנסה וזוגיות טובה. הזמנה של בית מזוזה תאפשר גם לכם להיכנס לבית החדש באמונה מלאה, ועם הגנה רוחנית המתבצעת במסגרת של התקנת המזוזה, רגע לפני הכניסה לבית החדש. שיהיה בשעה טובה!

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות