מעצבי פנים – איך נדע אם צריך לפתוח תיק של עוסק מורשה ומתי של חברה?

חולמים עיצוב, למדתם עיצוב, כמהים לעיצוב? עיצוב פנים הוא בהחלט אחד התחומים היותר מעניינים, צבעוניים, מאתגרים וכמובן שגם מהנים ומספקים. מכאן שאם זכיתם להגיע לרגע שבו יוצאים לדרך כמעצבי פנים, יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים לפרסם תמונות בפייסבוק, לפני שבונים ארגז כלים ולפני שמתחילים להתרגש לקראת הובלה של פרויקטים חדשים, וכמובן שאנחנו מדברים על רישום חברה כנדרש. כיצד אם כן מקימים כחוק חברה, במה התהליך כרוך ואף מהי המשמעות מבחינת מחזור ההכנסות? יצאנו לגלות!

האם להקים חברה או עוסק מורשה

טרם נעצור להסביר כיצד נראה תהליך רישום חברה אונליין שהוא פשוט, קצר ונוח, נציין שרבים בוחרים באופציה הזו כיוון שלעומת פתיחת עסק פטור או מורשה, להקמת חברה יש מספר יתרונות. ראשית מדובר בישות משפטית נפרדת, כך שאם מגיעים לידי בעיה כלכלית, לא ניתן לגעת בחשבון הפרטי. מעבר לכך, מבחינת מיסוי, לעיתים שווה להתנהל תחת ה"כובע" של חברה, ואף כמובן שיש שיקול משמעותי לעניין של המוניטין. כמו כן, אם הרווח השנתי הנקי הוא מעל ל-300,000 ש"ח, שווה להפוך מעוסק מורשה לחברה. עתה כאשר ברור מדוע כדאי להקים חברה, נעבור להבין כיצד נראה התהליך ובמה הוא כרוך.

 

 

4 שלבים בדרך להקמת חברה

  1. נרשמים אצל רשם החברות – על מנת להירשם כנדרש מול רשם החברות, יש להגיע עם 3 חלופות של שמות ויש להגיע עם כתובת עסקית. מה עוד? יש לבחון מי יהיה בעל המניות, ואף מהו האחוז של כל אחד. מה מעבר לכך? יש לבחון מי יהיו הדירקטורים.
  2. פותחים חשבון עסקי – לאחר שנרשמים הבנק שולח טפסים לטובת פתיחת חשבון, עליהם בין היתר נדרשים לחתום עם החותמת של החברה. מדובר בשורה ארוכה של מסמכים, עליהם נדרשת חתימה של עו"ד. מדובר בתעודת התאגדות, בתקנון חברה, בפרוטוקול מורשי חתימה ועוד.
  3. מתנהלים מול הרשויות – יש לפתוח תיקים בביטוח לאומי, מע"מ ומס הכנסה. פה טוב לדעת שבמקום להסתבך עם הגעה פיזית ושלל בירוקרטיה, ניתן להעביר את סך ההתנהלות לרואה חשבון. ביכולתו של רואה חשבון לסדר את פתיחת שלושת התיקים תוך יומיים בלבד, וזאת מבלי שתידרשו להתרוצץ בין המשרדים השונים.
  4. הגשת דו"חות שנתיים – אומנם אין זה משמח, אך חשוב לדעת שגם לאחר שהחברה קמה עדיין הבירוקרטיה נשארת חלק משמעותי מהמשוואה. יש לנהל ספרים בשוטף ובסוף השנה נדרשים להגיש מגוון דו"חות לרשויות המיסים. זה כולל דו"ח רווח והפסד, דו"ח תזרימי מזומנים, דו"ח שינויים ומאזן.

בזכות שירותים משפטיים מקוונים

כפי שניתן לראות, פתיחת חברה לטובת עיצוב פנים אינה משימה פשוטה, במיוחד אם אתם בעיקר בראש של טקסטורות, צבעים, מפתחים, חומרים, תאורה וחלוקת חלל, ופחות בראש של מסמכים, מספרים, חוקים ובירוקרטיה. מכאן ממש כפי שתוכנות עיצוב מפשטות עבורכם את תהליך ההדמיה, כך גם בעולם המשפטי טוב להכיר שקיימים אתרים שמעניקים שירותים משפטיים מקוונים, כאלו שמקלים, מקצרים ומפשטים את סך ההתנהלות. שירותים שכוללים ייצוג של עורכי דין מובילים בתחום, כך שניתן להיות רגועים שנמצאים בידיים טובות.

תורידו מעצמכם מטלות!

מבקשים לצאת לדרך? רגע לפני מוזמנים לקבל מספר טיפים יעילים! כמובן שחשוב לבחור היטב רו"ח וכמובן שחשוב להקפיד על הגשת דו"חות כנדרש בחוק. כמו כן, חשוב לבחור היטב את סניף הבנק (מבחינת תנאים), אך מעבר לכל חשוב לדעת שעבור 75% מסך המשימות שציינו כאן ניתן למצוא סיוע מקצועי באמצעות שירותי און ליין. באופן שכזה ניתן להוריד מסדר היום משימות מעיקות ולהתמקד במה שאוהבים וטובים באמת – עיצוב!

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות