איך בוחרים כסאות בר למטבח? המדריך שיכניס לכם סטייל לבית

בשנים האחרונות, אנחנו נתקלים יותר ויותר בעיצוב שעושה שימוש בכיסאות בר, בעיקר כאשר מעצבים מטבחים.

בזמן שמעצבים ואדריכלים מתכננים דירות ובתים פרטיים, הם שמים דגש על יצירת מטבח כמרחב שיהיה מוקד הבית. מטבחים בבתים בישראל, הפכו למוקד משיכה בשל אהבה לבישול והצורך לבלות יחד זמן איכות, בזמן שבמרחב זה תמצאו אי או בר, וכל משטח אחר באמצאתו אפשר לבשל, להגיש מטעמים, לשבת לאכול עם המשפחה, או לארח חברים.

אבל כדי שהבר או האי שעליו אנו עובדים במטבח יהיה מזמין ונוח – יש להתאים לבר כיסאות בר עליהם אפשר לשבת בנוח, בזמן שנמצאים במטבח, או בכל מקום אחר בו יש דלפקים. אם אתם רוצים לעצב את המטבח שלכם בפונקציונאליות וליהנות ממקסימום נוחות כשאתם יושבים ליד הבר או האי שנמצא במטבח, חשוב שתדעו איך בוחרים כיסאות בר. אז כיצד מבצעים את הבחירה?

כשאתם בוחרים כיסאות בר יש להתחשב בכמה אלמנטים:

גובה ומידות

ודאו שהכיסאות מתאימים בגובה ובמידות לבר, לדלפק או לאי. בדקו כי הגובה מתאים לאכילה ולישיבה נוחה תוך הכנסה של הרגליים מתחת למשטח. הגובה חייב להיות כזה שיאפשר לשבת בנוחות ליד הבר, בעוד שמשענת והמושב צריכים להיות נוחים ומתאימים לאדם הממוצע. שימו לב לגדלים ולמידות, וודאו שהכול תואם מבחינת נוחות והנדסת אנוש.

כמות הכיסאות

בדקו איזה כמות של כיסאות אתם צריכים. כמות סטנדרטית או ממוצעת עבור בר ביתי היא ארבעה כיסאות הנמצאים מסביב לבר או לאי. מדובר על משטחים במידות של שניים וחצי מטרים עד שלושה מטרים. אם יש לכם משטח גדול יותר כמו במטבח חיצוני, תוכלו להוסיף ולבחור יותר כיסאות.

איך בוחרים כסאות בר למטבח? המדריך שיכניס לכם סטייל לבית

עיצוב

זהו אלמנט שחשוב לשים לב אליו בבחירה. כאשר אנחנו מעצבים את המטבח אנחנו עושים זאת בצורה שתיתן לנו חלל לשהות בו, להכין בו ארוחות וליהנות מכל מה שהמרחב הזה מציע. לכן יש לבצע התאמה של סגנון הכיסאות לעיצוב של המטבח.

לדוגמא: תוכלו לבחור כיסאות בר לבנים עבור עיצוב מודרני או כסאות מתכת לעיצוב בסגנון תעשייתי. אפשר לבחור כיסאות בר בגווני פסטל עבור עיצוב בסגנון פרובנס. אם בחרתם מטבח בעיצוב כפרי, כדאי לבחור כסאות בר מעץ מלא. לעיצוב איטלקי ניתן לבחור כסאות בסגנון וינטג' עם ריפוד משי בגוונים עזים.

מחיר

לבסוף יש להתחשב במחיר ולבדוק איזה מוצר משתלם לכם לקנות. בצעו השוואת מחירים בין חנויות ואל תתפשרו על איכות.

מתן תשומת לב לכל הדגשים האלו, תאפשר לכם לבחור כיסאות בר בצורה המתאימה ביותר לצרכים שלכם, גם אם תבצעו את הבחירה בקנייה אונליין. בהצלחה!

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות