ישנים על זה: איך מעצבים חדר שינה חלומי שלא תרצו לצאת ממנו?

לעיצוב של חדר השינה יש חשיבות רבה מבחינת היכולת שלכם לעצב חדר המשרת את הצרכים הנדרשים מבחינת השינה, כמו גם משרה אווירה נעימה ואינטימית, ממש כמו בבית המלון. למעשה, עיצוב חדר שינה הוא חשוב מכיוון שעיצוב נכון ומרגיע יכול להשפיע על השינה ומצב הרוח. בשל כך, חדר שינה מעוצב צריך להיות חלל נוח, מרגיע ומאורגן כך שהוא משרת את הצרכים ואת הטעם האסתטי, ברמה הגבוהה ביותר. בשביל לעצב חדר אשר משרת את טעמכם האסתטי, בחרנו להציג את כל הטיפים לטובת עיצוב מוצלח – במינימום מאמץ ובמקסימום תוצאה. מוכנים? בואו נתחיל!

רכישה של שידה מעוצבת

בתהליך העיצוב של חדר השינה צריך לקחת בחשבון את  פריטי הריהוט, כמו למשל שידות המונחות לצד המיטה ויוצרות מראה הרמוני, אך גם מסודר ואסתטי. רכישה של שידות לחדר השינה מהווה הזדמנות לעיצוב מוצלח המבוסס על שימוש באביזר ריהוט גם כחלק דקורטיבי שיכול להוסיף לאסתטיקה הכללית של חדר השינה, וגם  לטובת יצירה של מראה מגובש המתכתב עם סגנון העיצוב הנבחר של חדר השינה. אם למשל בחרתם לעצב את חדר השינה בסגנון כפרי, שילוב של שידות עם אלמנטים כפריים כמו למשל שידות מעץ מהווה הזדמנות לשדרג את הנראות ולהשלים את הקו האסתטי, באופן שמשרת את תהליך העיצוב ואף מקפיץ אותו כמה שלבים קדימה.

התקנה של גופי תאורה

חלק מהותי מתהליך העיצוב חייב לכלול גם את האלמנט של גופי התאורה. לגופי תאורה יכולה להיות השפעה משמעותית על העיצוב והפונקציונליות של חדר השינה, כפי שניתן להתרשם למשל בבתי מלון יוקרתיים מהארץ ומהעולם המשלבים את גופי התאורה כחלק אינטגרלי מהעיצוב הכללי של החדר. תאורה נכונה יכולה ליצור אווירה חמימה ומזמינה, בעוד תאורה שאינה מותאמת יכולה לגרום לחדר השינה להרגיש קר ולא מזמין. על כן, מומלץ לקרוא את הסקירה הבאה המסבירה איך לבחור גופי תאורה מעוצבים לבית, לטובת קבלת החלטות נבונות לעיצוב מוצלח.

שימוש בצבעים לטובת עיצוב מוצלח

בשביל לעצב חדר שינה מהחלומות, צריך לחשוב היטב על הצבעים של הקירות המכתיבים את סגנון העיצוב של החדר. לצבעים מסוימים יכולות להיות השפעות שונות על מצב הרוח ורמות האנרגיה, ובשל כך חשוב לבחור בסקלת צבעים חמימה ונעימה המבוססת על צבעים חמים כמו בז', אדום וכתום. אם אתם רוצים לעצב חדר שינה אלגנטי יותר, אפשר דווקא לבחור בסקלת צבעים קרירים כמו אפור עכבר, כחול וירוק המשדרים אווירה מרגיעה יותר. לפני שאתם צובעים את הקיר רצוי לקחת דוגמיות של הצבעים ולבחון אותן על הקיר באור יום, בשביל להבטיח התאמה מדויקת לחדר שלכם.

פתרונות אחסון

מרכיב משמעותי בתהליך העיצוב של החדר כולל כמובן את פתרונות האחסון. כיום ניתן למצוא שלל פתרונות אחסון מעוצבים שיכולים להתאים באופן מושלם לחדר השינה, החל מקופסאות שקופות שבהן ניתן לאחסן את הנעליים ועד להדום אותו מציבים מול המיטה ואשר משמש גם כמקום ישיבה אבל גם כמקום שבו ניתן לאחסן את המצעים. לפני שאתם בוחרים את פתרונות האחסון מומלץ למדוד היטב את החדר, מתוך מטרה להשלים את המראה ולשלב את האחסון כחלק אינטגרלי מהעיצוב הכללי.

לסיכום

המדריך אותו הצגנו לכם כאן מהווה הזדמנות מצוינת לקבל כלים שבהם ניתן להשתמש לטובת עיצוב מוצלח.  קבעו מראש את מסגרת התקציב, חשבו היטב על קונספט העיצוב המשרת את הטעם והצרכים האישיים שלכם, לטובת עיצוב יפהפה.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות