מכניסים סגולות רפואיות הביתה: למה כדאי לשים מנורת מלח בבית וכיצד תבחרו אחת כזו?

בשנים האחרונות טרנד מנורות המלח צבר תאוצה, והיום יותר ויותר אנשים בוחרים להכניס לביתם מנורת מלח. ממה מייצרים מנורת מלח? מה היתרונות שלה, וכיצד אפשר לבחור באופן נכון ומותאם מנורת מלח? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מהי מנורת מלח?

מנורת מלח מיוצרת באופן טבעי מהחומרים הנמצאים במכרות מלח באירופה, ועוברת עיבוד בארץ לכדי מנורת מלח. היא עשויה מנתרן וסודיום כלוריד, ופולטת את יסודות אלה ברחבי הבית כחלקיקים זעירים שחודרים למערכת הנשימה ומנקים אותה, וכן מסייעים בשמירה על בריאות הגוף. מנורות מלח הן מוצר מעולה המסייע ומקל על מצבים רפואיים שונים ומגיע במגוון צורות וגדלים. אין הגבלת גיל לשימוש במנורת מלח, ואנשים רבים משתמשים בה כדי להקל על סימפטומים של בעיות במערכת הנשימה, מחלות אוטואימוניות ועוד.

היתרונות של מנורת מלח

השימוש במנורת מלח מעלה מספר יתרונות, ביניהם:

 • תחושת אופוריה – מנורת המלח יוצרת אוויר הדומה לאוויר הקיים במערות מלח, מה שיוצר תחושת אופוריה כמו בטבע.
 • אוויר נקי – מנורת המלח מנקה ו"מטהרת" את האוויר שבחדר.
 • מעלה את רמות האנרגיה – מנורת מלח משרה אווירה נעימה ורגועה, מה שמסייע לפעול טוב יותר, מהר יותר ובאופן אפקטיבי יותר.
 • הפחתת הסיכון למחלות – השימוש במנורת מלח מסייע לניקוי האוויר מחיידקים ופתוגנים אחרים.
 • שמירה על הבריאות – שימוש תדיר במנורת מלח עוזר לנשימה קלה יותר, משפר את איכות השינה ומעלה את רמת ההורמונים שאחראים על מצב הרוח.
 • דקורטיביות – מנורת מלח מוסיפה נגיעה עיצובית מעניינת לחלל החדר.

הנחיות לבחירת מנורת מלח

כשאתם מגיעים לחנות כדי לרכוש מנורת מלח, כדאי לשים לב לסעיפים הבאים:

 

 

 • עיצוב – מנורת מלח היא לא רק גוש סלע גדול, זהו פריט עיצובי שיכול לשדרג את האווירה הכללית של הבית. היום יש מגוון חנויות שמציעות מנורות מלח בעיצובים שונים, וכדאי לקנות מנורה שתתאים לסגנון העיצובי של הבית והחדר.
 • התאמה למצב הבריאותי – לא כל מנורה מתאימה לכל מצב רפואי, שכן מנורות בגדלים שונים או בריכוז שונה של מלח ישפיעו בצורה שונה על המשתמש. כדאי להתייעץ עם בעלי החנות וכן עם גורם רפואי מוסמך כדי להתאים את מנורת המלח למצב הרפואי שלכם.
 • גודל ומשקל – מנורות מלח מגיעות בדרך כלל במשקל של 2 ק"ג ועד 20 ק"ג, וככל שהמשקל עולה כך גם המחיר עולה. כדאי לקבוע מראש היכן תונח מנורת המלח ולא לקנות את המנורה הגדולה או הכבדה ביותר, כי יכול להיות שתוציאו הרבה כסף על מוצר שאין לכם מקום בשבילו בבית.
 • אחריות – מנורת מלח עלולה להיסדק או להישבר, וכדאי שיהיה לכם למי לפנות במידה וזה יקרה. מרבית החנויות מציעות מנורות מלח עם אחריות עבורן, וכדאי לבחור חנויות כאלה ולהימנע מרכישה במקומות שמסרבים לתת אחריות.
 • ביקורות – כדאי לבדוק עם לקוחות קודמים האם הם מרוצים מהרכישה שלהם בחנות הזו, והאם המוצר ענה על דרישותיהם. קריאת ביקורות על החנות ומוצריה היא צעד חשוב, וכדאי לבדוק האם כדאי להזמין מחנות מסוימת או שעדיף לבדוק במקומות אחרים.

לסיכום

מנורות מלח הינן מנורות טבעיות המסייעות בניקוי דרכי הנשימה ולהקלה על תסמינים של מחלות בדרכי הנשימה. השימוש במנורת מלח יוצר אופוריה, מעלה את רמות האנרגיה, מפחית את הסיכון למחלות ושומר על אוויר נקי. לפני קניית מנורת מלח כדאי לוודא שהיא אכן עונה על הצרכים הרפואיים שלכם, נמצאת בגודל ובמשקל המתאימים וכן שהיא מתכתבת עם העיצוב הכללי של הבית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות