האם משרדי עיצוב פנים ואדריכלות זקוקים לשירותי גיבוי בענן לעסקים?

מה לעיצוב פנים ואדריכלות ולנושא טכני כמו שירותי ענן? ובכן, למשרדים בתחום זה כדאי להבין כיצד הדבר משמעותי עבורם, בדיוק מאחר שהוא לא תחום עיסוקם. בוודאי כאשר זה נוגע לשירות בולט כגון גיבוי בענן. בלבלנו אתכם? בואו נסביר:

להתמקד בליבה

משרד עיצוב פנים ואדריכלות עוסק לא מעט בנושאים טכניים, אך מחשוב איננו הליבה העסקית שלו. עם זאת, השימוש במחשוב חיוני וכמובן גם תורם רבות. מחד, ברמה של כלי עזר לתכנון, לסימולציות והדמיה. מאידך, ברמה הבסיסית הפשוטה של ניהול ושמירת מידע חיוני מסוגים שונים. כמובן, ישנו גם היבט התקשורת הממוחשבת, למשל דרך אימיילים. כל זאת, יוצר כמויות מידע גדולות שיש לאחסן. באמצעות שירות כמו גיבוי בענן לעסקים, ניתן גם לגבות מידע זה בקלות ובנוחות. המטרה בגדול, היא שהמחשוב יהיה יעיל ותורם למשרד, אך בו בזמן יטיל כמה שפחות עומס על פעילותו השוטפת. כך תוכלו למקד את משאביכם השונים – זמן, כוח אדם וכסף, בליבה העסקית של עיצוב פנים ואדריכלות.

מדוע זה חשוב?

היקף המידע שמצטבר בעסקים מסוג זה, בעיקר במשרדים גדולים שלוקחים פרויקטי ענק, הוא היקף שאין לזלזל בו. כמו כן, דרישות האחסון עשויות להשתנות במהירות ובכמות גדולה. מה עושים במקרה כזה? אם מדובר במחשוב בתוך העסק, הדבר ידרוש הוספת מדיות אחסון. הגיבוי יגדל בהתאם לכך וידרוש גם הוא התעסקות נוספת ברכש ובהתקנת חומרה. מנקודת מבט רחבה יותר, ניתן לומר שמחשוב פנימי בעסק עשוי להיות נטל לגמרי לא קטן. מחשבים אישיים מתקדמים עבור המעצבים והאדריכלים, שרתים, רשת פנימית, מגוון התקנים נוספים כגון מדפסות או טאבלטים – זהו מערך חומרה ותוכנה מורכב, שדורש השקעת לא מעט משאבים. כפי שהזכרנו קודם, זו לא הליבה העסקית של משרדים כאלה. למרות זאת, היבט המחשוב עשוי להיות נושא יקר, גם עקב בלאי של ציוד עם הזמן ו"פחת" בערכו, תקלות, עדכונים, שיפורים וכן הלאה. אז מחד, זה חשוב. בוודאי לאחסן מידע ולגבות אותו. מאידך – זהו נטל לא קטן. גם מי שיטפל בכך עבורכם בוודאי ידרוש סכומים לא מבוטלים, בין אם זה מנהל מחשוב פנימי או מומחה חיצוני שאתם שוכרים את שירותיו. כאשר פותחים משרד עיצוב פנים ואדריכלות, הרי לא פותחים אותו בכדי לעסוק בנושאים כאלה. האם יש גישה טובה יותר?

 

 

כיצד גיבוי בענן תורם

הזכרנו קודם, ששירות גיבוי בענן עשוי להקל על הגיבוי. זאת, בדומה לשירותי ענן בכלל, ביחס לניהול הפנימי של המחשוב בתוך העסק. כיצד זה עובד? הרעיון המרכזי, הוא שאתם מחליפים שימוש בציוד פנימי, בגישה דרך האינטרנט לשירות חיצוני, “שירות הענן". אם מדובר על גיבוי, נוכל להדגים זאת משירות הגיבוי בענן של חברת GNS: בעלות של $12 לחודש, תוכלו לגבות בקלות ובאופן אוטומטי ובמקרה הצורך, לשחזר מגיבוי באותה יעילות ופשטות. אם יידרש לכם נפח נוסף עבור הגיבוי, השרות יסתגל לכך בקלות. התקשורת מולו מהירה וגם מאובטחת בהצפנה. כיצד כל זה משתלב במחשוב הפנימי? עקרונית, כמעט כל סוג של תוכנה זמין כיום גם כשרות ענן. מצד שני, יש סיבות טובות לשמור חלק מהמחשוב שלהם בתוך העסק. השילוב בין הפנימי לחיצוני פשוט למדי. גם בתחום הגיבוי עצמו, אין הכרח להעביר את הכול לשיטת ה"ענן". אם אתם רגילים למשל לגבות חלק מהדברים לדיסק און קי, שלוקחים איתכם בסוף היום – בסדר גמור. זה יכול לעבוד במקביל לגיבוי לענן. כמו כן, חשוב לזכור שלגיבוי לענן יש יתרון מיוחד שהוא שימושי מאוד בהקשר התאוששות מאסון: העובדה שהוא מאוחסן הרחק מהעסק, פירושה שהוא לא ייפגע, אם יתרחש מקרה כשל במחשוב הפנימי שלכם.

לסיכום

למשרדי עיצוב פנים ואדריכלות, בהחלט כדאי לבדוק את האפשרות של שימוש בשירותי גיבוי בענן.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות