קלפות למטבח: עדיין רלוונטי או שעבר זמנם?

בעבר, כשהיינו רוצים לאחסן סירים, מחבתות, כוסות, קופסאות ושאר פריטים חיוניים במטבח: היינו צריכים להניח אותם על מדפים בצורה שלא תמיד הייתה מאורגנת, או לאחסנם בתוך חללי אחסון פתוחים ולעיתים גם מאולתרים. מצב זה יצר סוג של דיס-הרמוניה בעיצוב. אבל מצב זה השתנה, כאשר נכנסו לתמונה דלתות עץ עליונות המתאימות לחיפוי חללי אחסון, הידועות בשם 'קלפות'.

קלפות הן דלתות נפתחות הנמצאות בדרך כלל בחלק העליון של המטבח, המאפשרות הצנעה של כלים וחפצים הנמצאים בארונות וחללי אחסון עליונים. קלפות מאפשרות נוחות ויעילות מקסימלית כאשר מוציאים ומכניסים פריטים מהארונות. לכן הן הפכו לחלק בלתי נפרד ממטבחים בעשורים האחרונים.

אבל מה בנוגע לעיצוב מטבחים? האם עבר זמנן של הקלפות? האם דברים החלו להשתנות?

מכיוון שמדובר בעצם בדלתות אשר נמצאות בחלקים העליונים של המטבח ומותקנות בצורה אנכית: מדובר למעשה בדלתות המאפשרות פתיחה מהירה של החלל וסגירה נוחה עם טריקה שקטה. בשל היעילות, קלפות הן כאן להישאר, אבל עם טוויסט בעלילה… כיום האלמנט הזה הופך חכם יותר ומעוצב בהתאמה לסגנון המטבח, לכן הוא עדיין שימושי ונראה נהדר במטבחים.

קלפות למטבח: עדיין רלוונטי או שעבר זמנם?

חשוב לדעת שלפני המצאת האלמנטים החכמים האלה, מטבחים לא נראו מאד אסתטיים משום שדלתות הארונות אשר היו מותקנות בחלקים העליונים של המטבח, היו נטרקות ברעש ולעיתים נופלות מחמת המשקל. לעומתן, קלפות מספקות עיצוב מיוחד, אסתטיקה ושקט תוך פעולה פונקציונלית ופתרון דקורטיבי לאחסון פריטים במרחב.

מדוע זה כדאי?

קלפות למטבח מאפשרות מטבח דקורטיבי יותר, כזה שמכיל יותר חפצים ומאפשר אסתטיקה במרחב. זה נכון, בכל הנוגע לעיצוב, ישנם כל הזמן שינויים וטרנדיים חדשים, תוך התאמות של אלמנטים במשטח לעולם מתקדם ומהיר. אבל קלפות מספקות את הטרנדיות והטכנולוגיה הדרושה, בעיקר משום שהן לא דורשות מאמץ בפתיחה או בסגירה, וישנם מטבחים חכמים בהם הדלתות יפתחו ויסגרו לפי פקודה ללא מגע.

בנוסף לכך, קלפות יכולות להיראות נהדר במטבחים מודרניים או קלאסיים, הן ישתלבו בכיף עם מטבח איטלקי או כזה שמעוצב בסגנון פרובנס. אלמנטים מסוג זה יכולים להיות צבועים בגווני פסטל רכים או בלבן בוהק, כמו גם אטומים לחלוטין או משולבים זכוכית. כדי לעצב באופן נכון את המטבח, כדאי תמיד לקבל השראה ולהתייעץ עם מומחים בנוגע לעיצוב הנכון ביותר עבורכם. באמצעות עיצוב נכון ובחירה נכונה של חומרי גלם טובים ושילוב פריטים שונים בעיצוב הבית והמטבח – אפשר ליצור הרמוניה במרחב, לגרום לפריטים השונים להתכתב אחד עם השני בהרמוניה, וליהנות מכל מה שצריך כאשר רוצים מטבח יפה, פרקטי ונעים.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות