מרגישים שהשיפוץ בבית פגע לכם בזוגיות? אולי כדאי לפנות לטיפול זוגי

אין הרגשה טובה יותר מלרענן את הבית ולהכניס בו אווירה של התחדשות. עם זאת, לעתים שיפוץ הבית עלול להפוך את הבית לסיר לחץ של ממש ולעורר ויכוחים ומחלוקות גם על הדברים הקטנים והשוליים ביותר, מה שהופך את השיפוץ למבחן חשוב עבור הזוגיות וליכולת המשותפת בהתמודדות עם לחצים ובקבלת החלטות. בעשורים האחרונים גוברת בקרב הציבור המועדות לצורך בפנייה לטיפול זוגי במטרה לשפר את התקשורת ואת היחסים הבינאישיים בין בני זוג, ולכן, אם אתם מרגישים שהשיפוץ בבית עלול לגבות מכם מחיר כבד של פגיעה בזוגיות, כדאי לשקול לפנות לטיפול זוגי. מהו טיפול זוגי וכיצד הוא יכול לסייע לכם לשמר את האהבה והכבוד ההדדי? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

מהו טיפול זוגי?

טיפול זוגי הוא שיטת טיפול הרואה את הפרט כחלק ממערכת זוגית ושיתופית, ומטרתו לחזק את הקשר הזוגי ולשקם אותו במקרה של הידרדרות ביחסים בין בני הזוג. הגורם המטפל הוא בדרך כלל פסיכולוג קליני, סקסולוג או כל מטפל זוגי מוסמך שיוכל לתת לכם סביבה מאפשרת לנהל שיחות שיטפלו בקשר שלכם, שישקמו אותו ושיחזקו את התקשורת, האמון והכבוד ההדדי. באמצעות טיפול זוגי מקצועי, תוכלו לגשר על הפערים הקיימים ביניכם ליצור שפה משותפת שתאפשר תקשורת מכבדת, בונה ונעימה במקום הוויכוחים והריבים שמרחיקים ביניכם. חשוב לציין כי טיפול זוגי מוצלח אינו תלוי במטפל בלבד, אלא הוא דורש מחויבות והתגייסות משני בני הזוג. כדי שהטיפול הזוגי אכן יהיה אפקטיבי, חשוב מאוד ששני בני הזוג יהיו מוכנים וערוכים לעבור תהליך משמעותי, ולהביע רצון ונכונות ללמוד, להקשיב ולהיפתח.

 

 

באילו מצבים כדאי ללכת לטיפול?

ניתן לפנות לטיפול זוגי בכל שלב בחיי הזוג, בין אם אתם נשואים שנים רבות ובין אם רק התחלתם את דרככם המשותפת – הכול תלוי בתחושה שלכם. אם אתם שמים לב לקושי מתמשך בזוגיות, או באם נקלעתם למשבר שאינכם מצליחים לפתור בכוחות עצמכם, מומלץ לפנות לייעוץ של גורם מקצועי. קשיים בזוגיות יכולים לנבוע ממספר רב של מצבים, כמו ריחוק מיני, תקשורת לקויה, מחלוקות סביב גידול הילדים, משברי אמון, בדידות רגשית ועוד. כמו כן, משברי חיים לא צפויים עלולים גם הם להוסיף מתח לזוגיות ולהשפיע לרעה על המערכת הזוגית, לדוגמה במקרים של מוות של אדם קרוב, פיטורין, משבר כלכלי, מעבר דירה וכדומה. עם זאת, טיפול זוגי לא נועד רק לזוגיות שנמצאת במשבר, אלא גם לזוגות שמעוניינים להעצים את הזוגיות שלהם ולהכיר זה את זה טוב יותר.

כיצד עובד הטיפול הזוגי?

כאשר אתם מגיעים לטיפול זוגי, אתם מגיעים למטפל ניטרלי ומוסמך שמבקש ללמוד אתכם במטרה להגיע לשורש הבעיה. לאחר שהגורם המטפל מזהה את הבעיות בקשר שלכם, הוא יכול לתת לכם עצות כיצד להתגבר עליהן יחד, כיצד לתקשר טוב יותר זה עם זה ואיך להתמודד עם קונפליקטים. לעתים, המטפל עשוי להציע להיפגש עם כל אחד מבני הזוג באופן פרטני, וזאת במטרה להעניק מקום לכל אחד מבני הזוג לפרוק את רגשותיו, אולם רוב הפגישות תהיינה משותפות. חשוב לציין – ישנן גישות רבות לטיפול זוגי, וכל מטפל יכול לבחור את טכניקת הטיפול שלדעתו תתאים לכם. עדיף שתגיעו לטיפול ללא ציפיות מיוחדות, ורק תאפשרו לעצמכם להתמסר, להיפתח ולהקשיב לצד השני.

סיכום,

לסיכום, יש גורמי לחץ רבים שעלולים לעורר מתחים בבית ובזוגיות, כמו שיפוץ בית. אם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם עולה על שרטון, מומלץ לשקול לפנות לטיפול או לייעוץ זוגי במטרה לשקם את הקשר.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות