חכם משכנתאות עוברים איתכם את השיפוץ: האם כדאי לקחת הלוואה לטובת חידוש הבית?

חולמים להגדיל את הבית, לסגור את המרפסת, לטפל בנזילה, להחליף גג וכדומה? אתם עומדים מול הוצאה גדולה. כיצד תשיגו את הסכום הנחוץ? נראה שגם אתם שוקלים לקחת הלוואה, וכאן רצוי לבחון אלו אפשרויות עומדות לרשותכם. האם לקחת הלוואה רגילה, למשכן נכס שנמצא בבעלותכם, או האם לבחון מהלך עקיף? חברת חכם משכנתאות בקיאה בתחום ההלוואות. מזמינה אתכם להכיר אופציות חלופיות, אך ראשית להבין האם המהלך נכון עבורכם. מזמינה להבין כיצד ניתן לקזז את ההוצאות ובו זמנית להגדיל את הסכום הנזיל, ואף מציעה ליווי אישי וצמוד. גם אתם מתלבטים? הגיע הזמן לקבל תשובה מקצועית!

לקחת הלוואה – כן או לא?

אם נמהר לענות על השאלה, נציין שלא! אין זה תמיד כדאי לקחת הלוואה לטובת חידוש הבית. אין מדובר במהלך רצוי אם חושבים שלא תעמדו בהחזרים, ותיקלעו למצב של לחץ נפשי משמעותי. מצד שני, מאוד יכול להיות שכן כדאי לקחת הלוואה. כיצד ניתן לדעת? נדרש לבחון מהו סכום ההחזר החודשי שניתן להחזיר. נדרש לבחון כיצד ממזערים את ההחזר החודשי. נדרש לבחון האם לקחת הלוואה רגילה (או להיעזר בחלופה). נדרש לבחון אלו כלים מסייעים קיימים (למשל הלוואה מבני משפחה או משכון נכס) וכדומה. הנקודה היא שלפני שמקבלים החלטה נדרשת בחינה מעמיקה. מה נדרש לבחון? יכולת החזר, שורה של משתנים רלוונטיים וכדומה. כל עוד נעזרים בחברת חכם משכנתאות, מקבלים את סך התשובות ואף הרבה מעבר.

משכנתא לאיחוד הלוואות לקחתם בחשבון?

פנייה אל חברת חכם משכנתאות מסייעת לא רק לבחון את המצב הכלכלי בצורה מקצועית ואמינה, אלא גם זוכים להתייעל. כך למשל ניתן להגיע לידי מסקנה שרצוי לקחת הלוואה, אם כי לא הלוואה רגילה, אלא מוטב להיעזר באפיק משכנתא לאיחוד הלוואות. שנסביר? מדובר באפשרות למשכן נכס קיים ובתמורה להשיג את הסכום הנחוץ בתנאי ריבית טובים ולצד פריסה נוחה. באופן שכזה זוכים לאפס את סך ההלוואות שקיימות ברקע וליהנות מתנאי החזר טובים, ובו זמנית להשיג את הסכום הנחוץ עבור השיפוץ. נשמע טוב? אכן מדובר באופציה מדהימה, כל עוד משכילים לנצלה בצורה נכונה.

כיצד מחזור משכנתא רלוונטי?

ציינו שטרם ממהרים לקחת הלוואה עוצרים לבחון האם ניתן להטיב את התזרים החודשי, וכאן ניגש להציע חלופה נוספת. הפעם נציע להיעזר במחזור משכנתא. נקודת המוצא היא שאם מבקשים לשפץ נכס, ככול הנראה שישנה משכנתא ברקע. כאן עידו עוז, בעלי חכם משכנתאות, נוטה לבחון לעומק האם אפשרי להטיב את תנאי המשכנתא הקיימת. הרעיון הוא להשיג פריסת תשלומים יותר נוחה, לצד תנאי ריבית יותר כלכליים. באופן שכזה עשויים לגלות שאם עד עתה החזר המשכנתא הציף קשיים כלכליים, הרי שאפשרי להתייעל. כ"כ פשוט? ובכן התחום נחשב מסועף ודורש התמחות נקודתית בשלל נושאים, כך שהוא בהחלט עשוי להתגלות כלכלי, אם כי אין לוותר על הנחייה מקצועית.

לסיכום

נציין שפעולות שנוגעות לשיפוץ והרחבת הבית עשויות להתגלות ככלכליות, במיוחד אם מבקשים להשכיר או למכור את הנכס. עם זאת, אין לפעול בכל מחיר – אם חושבים שלא תעמדו בהחזרים. הרעיון הוא לבחון את הסיטואציה לעומק, ובו זמנית לבחון חלופות שמאפשרות להשיג את הסכום הרצוי בתנאים נוחים. חברת חכם משכנתאות כאן עבורכם. מעניקה ייעוץ אישי, מקיף ומקצועי. בעלת קשרים חשובים עם בנקים וגופי הלוואה חוץ בנקאיים, מתמחה בתחום המשכנתאות למעלה מ-8 שנים, מתמקחת עבורכם (כך שתשיגו את תנאי ההלוואה הטובים ביותר) ולא ממהרת לוותר, אלא בוחנת מגוון אפיקי פעולה. רוצים לשפץ את הבית? ממש כפי שכלכלי להיעזר בתכנון מקדים כדי לחסוך עלויות, כך גם לקראת נטילת הלוואה ייעוץ נקודתי יימצא משמעותי.

מאמרים

מעצבים את הבית בזול

נגישות